×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار امروز

امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 25 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
افزایش وام های دانشجویی

افزایش وام های دانشجویی از زبان دکتر سیماسادات لاری

دکتر سیماسادات لاری در تاریخ ۱۴ بهمن ماه در نشست خبری مجازی درباره فعالیت های حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت گفت: در دوران کرونا دانشجویان علوم پزشکی هم پای پرستاران زحمت بسیاری کشیدند.

او با اشاره به تسهیلات برای دانشجویان علوم پزشکی گفت: وام های دانشجویی در حوزه وزارت بهداشت رشد ۵۰ درصدی داشته و با منابع مختلفی که صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت پیش بینی کرده امیدواریم تا  ۶۰ درصد افزایش یابد.

 

افزایش وام های دانشجویی

افزایش وام های دانشجویی

تمرکز اصلی بر روی افزایش وام های دانشجویی

دکتر لاری افزود: برخی از وام ها به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد در مهر امسال افزایش داشته اند اما تمرکز اصلی صندوق رفاه دانشجویان بر روی افزایش وام های دانشجویی است.

وی درباره وام دستیاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۵۰ میلیارد ریال سهم بودجه و ۱۵۰ میلیارد ریال سهم صندوق رفاه در یکی از بانک ها سرمایه گذاری شده است که بتوانیم با این ۶۰۰ میلیارد ریال به دستیاران وام بدهیم. این وام به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال است که تاکنون توانسته ایم به نیمی از دستیاران وام بدهیم.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: تلاش کردیم این اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریالی را به رقم ۲۰۰۰ میلیارد ریال افزایش دهیم که تصویب شد و در سال آینده به همه دستیاران وام ۱۵۰ میلیون ریالی می دهیم. البته امسال هم سعی داریم با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد ریالی که قرار است از سوی معاونت توسعه به ما داده شود به همه دستیاران وام دهیم.

او افزود: تلاش می کنیم این اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان برای بیمه تامین اجتماعی و وام دستیاری همه دستیاران اختصاص یابد.

تعریف بسته بیمه تکمیلی برای دستیاران تخصصی پزشکی

وی از تعریف بسته بیمه تکمیلی برای دستیاران تخصصی پزشکی خبر داد : در این بیمه تکمیلی موضوع دندانپزشکی، درمان های نازایی و سایر موارد مورد نیاز تعریف شده است.

وی درباره بالا بردن شاخص خوابگاه های متاهلی گفت: با وجود تلاش برای افزایش شاخص خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی هنوز این شاخص در خوابگاه های متاهلی مطلوب نیست و تنها ۲۰ درصد شاخص خوابگاه های متاهلی رشد کرده که بسیار ناچیز است.

افزایش وام های دانشجویی

افزایش وام های دانشجویی

 

معاون وزیر بهداشت گفت: برای همین قصد داریم افزایش وام های دانشجویی دهیم. اکنون ۴.۱۴ میلیارد برای وام ودیعه مسکن اختصاص می یابد که تلاش داریم این میزان به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد تا بتوانیم مبلغ بیشتری به دانشجویان متاهل وام دهیم ولی هنوز سرنوشت این ۱۰۰ میلیارد تومان در کمیسیون بودجه مشخص نیست.

افزایش وام های دانشجویی:

وی درباره وام کارورزان و دانشجویان گفت: این دانشجویان اغلب تحت پوشش خانواده ها هستند اما باید ارزیابی دقیقی بکنیم که چه میزان از دانشجویان تحت پوشش بیمه نیستند. در مورد دستیاران نیز از ۱۷ هزار دستیار پزشکی در حال تحصیل، ۷ هزار دستیار مشمول بیمه می باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: تلاش می کنیم که در مدتی که از دولت باقی مانده است منابع مالی طرح های نیمه کاره را تامین کنیم و افزایش وام های دانشجویی را به اتمام برسانیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.