×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار امروز

امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 25 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
زنی که راننده تاکسی را کشت اعدام شد

مجازات شدن زنی که راننده تاکسی را بخاطر کرایه بیشتر کشته بود

زن ۴۸ساله ای که ۱۰سال قبل , راننده تاکسی مشهدی را به خاطر ۵۰۰تومان کرایه اضافی به قتل رسانده بود , سپیده دم سه شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد .
سیزدهم فروددین ماه سال ۸۹ که بخش اعظمی از شهروندان مشهدی به کوه و صحرا و دشت رفته بودند تا سیزده به در زیبایی را پشت سر بگذارند , درون شهر حادثه وحشتناکی رخ اعطا کرد که سیزده به در خونینی را رقم زد .

زن تهرانی ۳۸ساله که به همراه فرزندانش به مشهد سفر کرده بود , در خیابان طبرسی در انتظار تاکسی ایستاده بود که راننده یک راننده تاکسی بعداز عبور از کنار این زن و فرزندانش , متوجه شد که آن‌ها مسافر می باشند , به همین دلیل مسافتی را دنده عقب گرفت تا مقابل زن جوان رسید .

لحظاتی بعد , زن مذکور به همراه فرزندانش سوار خودرو شد و راننده به طرف میدان ۱۷شهریور مشهد جنبش کرد که مقصد مسافرانش بود . هنگامی راننده ۴۰ساله در خیابان ۱۷شهریور شهر مشهد مقدس پدال ترمز را فشرد و خودرو را به کناره خیابان کشید تا مسافرانش را پیاده نماید , زن جوان اسکناس دوهزار تومانی را به راننده بخشید و در حالی که فرزندانش را پیاده می کرد , چشم به راه ماند تا راننده مسافرکش ما‌نده پولش را به وی بازگرداند البته زمانی مشاهده کرد راننده قصد حرکت دارد , به او اعتراض کرد که ۵۰۰تومان باقی مانده کرایه را به او بازگرداند البته راننده مدعی بود که کرایه وی و فرزندانش دوهزار تومان می شود!

همین قضیه به مشاجره لفظی و زد خورد کشید

راننده تاکسی

 

که ناگهان زن ۳۸ساله چاقویی را از درون کیفش بیرون آورد و در سوی راننده حمله ور شد . وی با ضربات هولناک چاقو , راننده را که هنوز گیج و حیران بود , خون آلود نقش بر زمین کرد .

دقایقی بعد , همهمه ای در خیابان ۱۷شهریور به راه افتاد و شهروندان حیرت زده , با پلیس و نیروهای اورژانس تماس گرفتند اما اقدامات درمانی به نتیجه نرسید و راننده جوان بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو جان خود را از کف داد .

تشکیل پرونده جنایی و بازداشت شدن زن جوان

این گونه بود که پرونده جنایی تشکیل شد و بوسیله قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع رخداد مورد بررسی قرار گرفت . زن ۳۸ساله که توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده بود , بابیان جزئیات این واقعه وحشتناک ادعا کرد : زمانی از راننده خواستم تا سایر پولم را بازگرداند , به من اظهار‌کرد مسافتی را برای سوار کردن شما دنده عقب جنبش کردم بنابراین کرایه شما دوهزارتومان می شود , اینجانب هم که از شنیدن این جمله عصبانی شده بودم , اورا نفرین کردم و گفتم «آن ۵۰۰تومان هم صدقه سر بچه هایم باشد!» البته راننده که انتظار چنین حرفی را نداشت با حالتی خشمگین از خودرو پیاده شد و سیلی به صورتم زد و شروع به فحاشی کرد! دخترم که‌این صحنه را دید به راننده شاکی شد که چرا مادرم را کتک می زنی؟

قتل راننده تاکسی به خاطر 500 تومان

از آن سو , اینجانب که احوال را این مدل دیدم , یک دفعه دست به کیفم بردم و چاقوی آشپزخانه را از باطن پلاستیک بیرون کشیدم و در همان حالت عصبانیت ضربه ای به او زدم که نقش بر زمین شد .

در‌پی اعترافات صریح متهم به قتل و مرمت صحنه جنایت و قتل راننده تاکسی , این پرونده جنایی به شعبه سوم دادگاه کیفری خراسان رضوی ارسال شد و مورد رسیدگی ظریف قرار گرفت . «فرشته . ح» که پای میز محاکمه ایستاده بود , در مراحل دادرسی هم به ارتکاب جرم اقرار کرد و بدین ترتیب قضات دادگاه کیفری با دقت به محتویات پرونده واسناد و دلایل محکمه پسند , رأی به قصاص نفس او دادند .

براین اساس گزارش , رأی مذکور در شعبه ۲۸ دیوان عالی کشور هم تایید شد و این گونه پرونده این جنایت هولناک به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسید .

سعی ها برای اعلام گذشت اولیای دم به سود نرسید و در نهایت , مقدمات اجرای حکم قصاص نفس با صدور دستوری از سوی قاضی محمدرضا دشتبان ( معاون دادستان مرکز خراسان رضوی ) در حالی آماده شد که بیشتر از ۱۰سال از زمان وقوع جرم قبلی بود .

در همین حال , سپیده دم سه شنبه قبل این زن که دیگر ۴۸ساله بود , با حضور قاضی زرگر ( قاضی اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مقدس ) و دیگر مسئولان مربوط در زندان مرکزی , پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.