×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار امروز

امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Monday, 25 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
فرزند معتاد به درخواست مادر قصاص می شود

مادر برای فرزند معتادش درخواست قصاص کرد

مرد معتاد که به خاطر سرزنش‌های برادرش او‌را با یک ضربه شمشیر به قتل رسانده بود در حالی محاکمه خواهد شد که مادرش خواستار قصاص وی شده‌است .

به نقل از ایلنا , رسیدگی به‌این پرونده از اواخر اسفند سال ۹۷ با گزارش حراست یکی‌از بیمارستان‌های شهریار بر پایه ی فوت جوانی به نام فریبرز بر اثر خون‌ریزی ناشی از ضربه شمشیر در دستور عمل پلیس قرار گرفت . با حضور بازپرس ویژه قتل جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران انتظامی هم بعد از بررسی ماجرا دریافتند که مقتول توسط زنی به نام سمیرا که همسر برادرش بوده به بیمارستان منتقل شده‌است .

 

اظهارات همسر قاتل

 

سمیرا درباره ماجرا اعلام کرد : برادر شوهرم مرد بسیار خوبی بود و مدام بیشتر از همسرم مراقب من و دختر کوچکم بود . . به دلیل آن که همسرم فریدون سال‌هاست اعتیاد دارد و هر مبلغی را که به دست می آورد خرج خرید مواد می‌کند و درصورتی که در این مدت برادر شوهرم نبود نمی‌دانم چه بر سر اینجانب و زندگی‌مان می‌آمد . فریبرز همیشه به من می‌گفت در‌صورتی‌که نیاز مالی داشتم به او بیان‌کنم . روز حادثه من با برادر شوهرم تماس گرفتم و از او خواستم تا اگر برایش مقدور است برای فرزندم لباس بخریم . نیم‌ساعت بعد وی به دنبالم آمد و من و فریبرز و لاله دخترم به خرید رفتیم و بعداز دوساعت به خانه برگشتیم که دیدیم فریدون با دوستش در حال مصرف مواد مخدر می‌باشند , از دیدن این صحنه بشدت عصبانی شدم و همان موقع به شوهرم گفتم که مرا طلاق بده , زیرا من تحمل زندگی کردن با یک مرد معتاد را ندارم .

ورود برادر و وقوع قتل

همان لحظه فریبرز وارد منزل شد و زمانی او هم صحنه مواد کشیدن برادرش را روءیت کرد و متوجه شد که من ناراحتم با فریدون دعوا کرد و به وی گفت که تو می بایست به زن و بچه‌ات برسی , ولی هرچه پول به دست می‌آوری هزینه مصرف مواد مخدر می کنی . تو واقعاً لایق این زن و دختر نیستی , اما به یکباره فریدون به آشپزخانه رفت و چاقویی را برداشت و یک ضربه به سینه برادرش زد . همان موقع فریبرز غرق در خون روی زمین به‌زمین‌خورد . اینجانب وقتی با این صحنه مواجه شدم دیگر منتظر اورژانس نشدم و خودم او را به بیمارستان آوردم که متأسفانه فوت کرد .

اعترافات متهم معتاد

معتاد

 

بعداز اظهارات سمیرا , مأموران برای دستگیر فریدون به خانه آن‌ها رفتند که مشخص و معلوم شد او متواری شده‌است . تحلیل ها برای دستگیری متهم به قتل آغاز شد , ولی نتیجه‌ای نداشت تا این که فریدون بعد از چند ماه خودش را به مأموران معرفی کرد و در همان ابتدا با قبول قتل برادرش عنوان کرد : من سال ها معتاد بودم و خانواده‌ام از این زمینه خبر نداشتند بعد از ازدواجم فقط همسرم سمیرا متوجه این مسأله شد که به وی قول دادم ترک کنم و مصرفم را کم کرده بودم , ولی هرچقدر تلاش کردم که به طور کامل آن را کنار بگذارم , نتوانستم .

مادر فرزند معتاد خود را قانع کرد که تسلیم شود

 

چندین روز قبل از حادثه یکی از پاهایم شکست و برادرم فریبرز کار‌های مرا انجام می‌داد , وی برادر خوبی بود . البته از وقتی فهمید که اعتیاد دارم , همیشه به من سرکوفت می‌زد و اینجانب از این موضوع ناراحت می‌شدم . او آن روز جلوی خانواده‌ام به من توهین کرد و ذکر کرد که لیاقت زن و بچه‌ام را ندارم . حتی برایم چاقو کشید و بیان کرد که تو بایستی بمیری , ولی چاقو را انداخت و من نیز از شدت اندوه و عصبانیت و البته ترس چاقو را برداشتم و به سینه وی زدم . متهم پیرو اظهار‌کرد : همسرم مدتی بود که می‌گفت می‌خواهد از من جدا شود به علت معتاد بودن و حرف‌های برادرم نیز او‌را تحریک میکرد به همین منظور ناراحت شدم . پس از اینکه سمیرا برادرم را به بیمارستان برد , خیلی ترسیدم و با دوستم فرار کردیم . اینجانب از این می‌ترسیدم که همسر برادرم که باردار بود , درخواست قصاص نماید . بعد از این ماجرا به مادرم زنگ زدم , وی گفت که خودت را تسلیم کن تا بتوانیم با مذاکره موضوع را حل و فصل کنیم .

 

 

از طرفی هم , چون خیلی دلم برای دخترم تنگ شده بود تصمیم گرفتم خود را تسلیم کنم تا هر چه زودتر تکلیفم روشن شود .

 

من از این‌که برادرم را کشتم خیلی پشیمانم . من باعث شدم فرزند برادرم یتیم شود و حتی نتواند پدرش را ببیند . اما در این این قضیه زنم هم مقصر است وی مدام از من پیش برادرم بدگویی میکرد و میگفت که من معتاد هستم و باعث می‌شد تا برادرم مرا سرزنش نماید .

مادر درخواست قصاص فرزند را داد

پس از بیانات فریدون و صدور کیفرخواست مادر متهم به دادسرا مراجعه کرد و اذعان کرد : پسرم منتظر به دنیا آمدن فرزندش بود , اما نتوانست بچه‌اش را ببیند . این بچه حالا ۱۱ ماهه است و من از سوی خودم و نوه‌ام درخواست قصاص دارم . فریدون   معتاد برادرش را کشته و بایستی تاوان اشتباهش را پس بدهد . پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران شعبه مستقر در شهریار فرستاده شد تا بزودی فریدون محاکمه شود .

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.